GAG 385. juubeliaasta lõpuks toovad meie laululapsed lavale Entel-tentel armastatud lastelaulude koguperekontserdi.


Oktoobrikuus algasid “Entel-tentel” kontsertprojekti proovid. Kõik tänased emad-isad ja vanaemad-vanaisad mäletavad, kuidas 1970ndatel naelutasid kogu rahva telerite ette võluvad väikesed laululapsed. Entel-tentel laule lauldi siis ja ka tänased lapsed laulavad neid meelsasti. Laulud on toredad ning seaded oivalised. Onu Kalmeri põlvel Kersti ja Klarika ning kahes reas tublid laululapsed – seda vinüülplaati mäletavad kõik. Ehkki vahepeal on tehtud neist lauludest sadu poppe versioone ja covereid, on GAG laululastepere taastamas esialgset nostalgilist kontserdihõngu. Helilooja Tõnis Kõrvits kirjutas 28le loole algupärased seaded ning just vanaaegne heliline kõlapilt ja noorema vaneserühma tublid ja innukad laululapsed tagavad nostalgilise kontserdielamuse. Formaat on vana, kuid lapsed uued – need kes on 2016. aastal kuue kuni kaheka aastased. Et ka hääl ei oleks veel liiga palju koolitust saanud.
Ka saateansambel on vanamoeline: flöödid, klarnetid, saksofonid, fagott, ksülofon, vibrafon, trumm, klaver ning kontrabass. Selline klassikalise ansambli kooslus on tänapäeval luksus, kuid on ka kontserdi kõlapildis kirsiks tordil. Ansamblis mängivad GAG õpilased 7.- 12. klassidest, kellel on lisaks ka muusikaline haridus omandatud või omandamisel.

Kontsertturnee kulgeb GAG 385 juubeliaasta lõpukuul Eesti esinduslavadel – 26. detsembril kell 18 Vanemuise kontserdimajas, 27. detsembril kell 13 Jõhvi kontserdimajas, 28. detsembril kell 18 Pärnu kontserdimajas ja 29. detsembril kell 18 Estonia kontserdisaalis. Viimasel kontserdil liituvad saateansambliga ka toonased, praeguseks väärikas vanuses pillimehed ning ehk ka mõni toonane laululaps Kirsti-Jan või karu-Katit laulnud Aet.

Laululapsed valiti GAG 1.-3. kl, GAMi ja GA koolituskeskuse eelkooli õpilaste seast meie muusikaõpetajate Ly Tammeriku, Lilian Reinmetsa, Merle Ilusa ja Fred Rõigase poolt, kes on ühtlasi ka laululaste juhendajateks. Saateansamblit juhendavad Fred Rõigas ja Siim Aimla. Kontsertprojekti toetavad A. Le Coq, Tallinna Haridusamet, Tallinna Kesklinna Valitsus, Tallinna Linnavalitsus, lapsevanemad ja mitmed sõbralikud ettevõtted.
Kvaliteetse helirežii tagamise on enda peale võtnud kõikide GAG üheksa Andebaas CD-plaadi salvestaja, muusik ja helirežissöör Erki Sepp.

Facebookgoogle_plusmail