Muusikaõpe


Muusikakooli pilliõppesse ja kursustele on oodatud kõik huvilised alates 5. eluaastast, vanusepiirangut ei ole. Võimalik valida erinevate õppepakettide vahel ning koostada ka individuaalne õppekava nii noortele kui täiskasvanutele. Täiskasvanute õppe kohta loe siit. Üheskoos leiame Teile kindlasti sobivaima lahenduse muusikaõpinguteks. Kursustele vajalik registreerimise info tuleb jooksvalt kodulehele.

Õpilase eesmärgid loome vestluse/katsete käigus ning neid saab hiljem õpetaja, õpilase või vanema soovitusel ka muuta. Üldiselt jaguneb õpe kaheks – tasemeõpe ja vabaõpe.

Esimese puhul on vajalik iseseisev harjutamine, õpilase suur motivatsioon ning mõne instrumendi puhul ka füüsilised eeldused (nt klaveri puhul suuremad käed). 

Instrumendiga vabas vormis tutvumine sobib nendele, kes ei saa palju aega harjutamisele pühendada ja/või vajavad rohkem aega muusika- ja rütmitunnetusega harjumiseks.

Instrumentidest saab õppida:

  • klahvpille (klaver, akordion, orel);
  • keelpille (kitarr, viiul, bass, ukulele, tšello, kontrabass, kannel);
  • puhkpille (saksofon, trompet, flööt, klarnet, tromboon);
  • löökpille (trummid, löökriistad).
  • laulmist (hääleseade, pop-jazz laul)

Lisaks erialale ka:

  • ansambli õpe (bändi tegemine, keelpilli-ning puhkpilli koosseisud jpm)
  • praktiline solfedžo (suur rõhk kuulamisel ning pillidega koosõppel)

Lisaks võimalus võtta osa õpitubadest ning kursustest.

TEE TEST! Milline instrument võiks mu lapsele sobida? (inglise keeles)

Õppetöö põhineb pilliõppes, noodiõppes ja ansamblimängus tasemeõppel, kus pilli-, ansambli- ja teooriatunnid on temaatiliselt seotud samaaegselt ning suur rõhk on koosmängul, improviseerimisel ja omaloomingul. Juba algõppes käsitletakse erinevaid stiile (klassika, jazz, pop, rock, latin jt), millest hiljem on õpilasel võimalik valida endale sobivaim. Õppetunnid kestavad üldjuhul 30-60 minutit olenevalt vanusest ja õppepaketist. Õpetajateks on noored ja andekad, särasilmsed tegevmuusikud ning Eesti vanema generatsiooni raudvara.

Õpilased osalevad aktiivselt erinevatel kontsertidel ja sündmustel.

Kui valikus pole teile sobivat õppepaketti, koostame teie soovidest lähtuvalt just teile sobiva õppepaketi!

Gustav Adolfi Muusikakoolis on õppimine tasuline. Hinnakirja leiate siit.

Leia sobiv õppepakett siit.


Loomingulised Kursused UUS!

Gustav Adolfi Muusikakoolis hakkavad toimuma erinevad rühmatunnid ning kursused uuel 2017/2018 õppeaastal!

Iga nädal lisame kodulehele ühe kursuse ning avame registreerimise!

Omaloomingu/ muusikakirjutamise ring (Piret Pajusaar)

 
Omaloomingu ja muusikakirjutamise ringi ootame erinevas vanuses pealehakkajaid, kellel on soov ja huvi kirjutada ise muusikat. Improviseerime, kuulame, õpime tundma erinevaid pille ja kursuse jooksul saab igaüks kirjutada mõne päris enda loo. Töö toimub väikestes, kuni 5-liikmelistes gruppides ning on jaotatud 4 vanuserühma.

I vanuserühm

8-11a
Eeldused huvilistele: Musikaalsus, julgus improviseerida. Varasem pillimängu-või laulukogemus ning nootide ja lihtsamate rütmide tundmine tuleb kasuks, aga pole kohustuslik.
Toimumise aeg: E 14:30-15:30 Gustav Adolfi Muusikakoolis
II vanuserühm
12-15a
Eeldused huvilistele: Nootide ja lihtsamate rütmide tundmine, musikaalsus, pillimängu- või laulukogemus, soov ja julgus ennast muusikas väljendada
Toimumise aeg: E ja N 15:45-16:45 Gustav Adolfi Muusikakoolis
III vanuserühm
16-19a
Eeldused huvilistele: Nootide ja rütmide tundmine, pillimängu- või laulukogemus, loomingulisus, keskendumis- ja süvenemisvõime. Kasuks tuleb lihtsamate akordide tundmine klaveril või kitarril, aga pole kohustuslik.
Toimumise aeg: E ja N 17:00-18:00 Gustav Adolfi Muusikakoolis
IV vanuserühm
Täiskasvanud al 20a
Eeldused huvilistele: Nootide ja rütmide tundmine, pillimängu- või laulukogemus, loomingulisus, keskendumis- ja süvenemisvõime. Kasuks tuleb lihtsamate akordide tundmine klaveril või kitarril, aga pole kohustuslik.
Toimumise aeg: E ja N 18:15-19:15 Gustav Adolfi Muusikakoolis
Registreeri end kursustele info@gam.ee või helista +372 58092172
Facebookgoogle_plusmail